جو جراحی پزشکان بازیگر خوابیدن بیمارستان

جو: جراحی پزشکان بازیگر خوابیدن بیمارستان بیمارستان امیر آتشانی جراحی قلب باز

گت بلاگز اخبار بین الملل تجاوز هوایی و موشکی سه کشور غربی به سوریه , بامداد امروز صورت گرفت

سه کشور آمریکا انگلیس و روسیه بامداد امروز در حمله هوایی و موشکی مراکزی را در سوریه مورد نشانه قرار دادند .

تجاوز هوایی و موشکی سه کشور غربی به سوریه , بامداد امروز صورت گرفت

بامداد امروز صورت گرفت؛ تجاوز هوایی و موشکی سه کشور غربی به سوریه

عبارات مهم : روسیه

سه کشور آمریکا انگلیس و روسیه بامداد امروز در حمله هوایی و موشکی مراکزی را در سوریه مورد نشانه قرار دادند .

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الحدث، خبرهای رسیده حاکی است فرودگاه مزه، مرکز پژوهش ها در برزه، جمرایا و مصیاف در سوریه مورد نشانه قرار گرفتند.

تجاوز هوایی و موشکی سه کشور غربی به سوریه , بامداد امروز صورت گرفت

در این حمله که با همکاری آمریکا، انگلیس و فرانسه انجام گرفته، از کشتی های نظامی و از هواپیما استفاده شده است است.

شبکه سی ان ان به نقل از مقامات واشنگتن اعلام کرد این حملات هنوز تمام نشده است و حملات امروز تنها موج نخست یک حمله چندگانه است.

سه کشور آمریکا انگلیس و روسیه بامداد امروز در حمله هوایی و موشکی مراکزی را در سوریه مورد نشانه قرار دادند .

صدور دستور حمله از سوی ترامپ، مکرون و می

دقایقی بعد از شروع حمله، «دونالد ترامپ» مدیر جمهور آمریکا اعلام کرد: اندکی پیش من به نیروهای مسلح آمریکا دستور شروع حملات به مواضعی در سوریه که با توانمندی های شیمیایی بشار اسد مرتبط هستند را صادر کردم.

وی با بیان این که حمله نظامی یکسان با فرانسه و انگلیس در جریان است افزود: ما از این دو کشور تقدیر می کنیم. امشب می خواهم راجع به علت این حمله صحبت کنم.

تجاوز هوایی و موشکی سه کشور غربی به سوریه , بامداد امروز صورت گرفت

همچنین «امانوئل مکرون» مدیر جمهور فرانسه از دستور به ارتش فرانسه جهت مداخله در سوریه به همراهی آمریکا و انگلیس خبر داد.

ترزا می، نخست وزیر انگلیس نیز در بیانیه ای اعلام کرد دستور شروع حملاتی هدفمند «برای تضعیف ظرفیت تسلیحاتی شیمیایی سوریه و استفاده از آنها» را صادر کرده است.

سه کشور آمریکا انگلیس و روسیه بامداد امروز در حمله هوایی و موشکی مراکزی را در سوریه مورد نشانه قرار دادند .

مقابله پدافند هوایی سوریه با موشک های متجاوزان

رسانه ها گزارش می دهند صدای انفجار در حمص نیز شنیده شده است هست، وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد جنگنده های این کشور اقدام به شلیک موشک هایی به مراکز نظامی نزدیک حمص کرده اند.

تجاوز هوایی و موشکی سه کشور غربی به سوریه , بامداد امروز صورت گرفت

گزارش های اولیه حاکی است اهداف مشخص نیست ولی گفته می شود مرکز حملات زیاد دمشق و پیامی جهت بشار اسد هست. در همین حال تلویزیون سوریه حمله به مرکز پژوهشهای علمی در منطقه برزه را تایید کرد.

از سوی دیگر تصاویری در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … انتشار یافته که از شلیک پدافند هوایی سوریه خبر می دهند.

این در حالی است که آمریکا آماری از تعداد موشک های پرتابی نمی دهد. به نظر می رسد وحشت از معدوم شدن بعضی از آنها با سیستم پدافند هوایی سوریه و روسیه علت آن است.

با این حال ارتش سوریه اعلام کرده است سیزده فروند موشک دشمن در منطقه کسوه در ۳۰ کیلومتری جنوب دمشق منهدم شده است است.

تلویزیون سوریه به نقل از ارتش این کشور اعلام کرده که نشانه قرار گرفتن فرودگاه دمشق کذب است و با تمام موشک های شلیک شده است در حمص مقابله شده است و ۱۳ موشک مهاجم ساقط شده است است.

منابع محلی می گویند که یک پایگاه مهم حزب الله لبنان در القُصیر در نزدیکی مرز سوریه و لبنان نیز نشانه حملات موشکی ائتلاف امریکا-انگلستان-فرانسه قرار گرفته است.

توجیه تجاوز نظامی به سوریه از سوی مقامات آمریکا

در توجیه این تجاوز نظامی آشکار، جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا با اشاره به شروع حملات موشکی و هوایی سه کشور غربی به سوریه مدعی شد: حمله امشب عزم جامعه بین الملل جهت جلوگیری از استفاده از سلاح های شیمیایی را نشان می دهد.

وی افزود: تمامی کشورهای متمدن باید با حمایت از روند صلح ژنو جهت آخر دادن به جنگ سوریه اقدام کنند.

در همین حال جوزف دانفورد، مدیر ستاد یکسان ارتش آمریکا در سخنانی ادعا کرد مراکزی که نشانه گرفته، مرتبط با توانمندی تسلیحات شیمیایی دولت سوریه بوده اند.

وی افزود: ما مراکزی را گزینش کردیم که خطرات تلفات نظامی عملیات را کم کردن دهد. نخستین هدف، یک مرکز تحقیقات علمی بود که در دمشق بزرگ واقع شده است بود.

دانفورد در تشریح اهداف مورد حمله در سوریه گفت: نخستین هدف، یک مرکز تحقیقات علمی بود که در دمشق بزرگ واقع شده است هست. دومین مرکز، انبار تسلیحات شیمیایی در غرب حمص بود و سومین نشانه که در مجاورت نشانه دوم واقع شده است بود مرکزی مشمول بر انبار تسلیحات شیمیایی و یک مقر فرماندهی مهم بود.

​جیمز ماتیس در نشستی رسانه ای در پنتاگون که ساعتی بعد از شروع تجاوز موشکی غرب به سوریه برگزار شد، اعلام کرد: برنامه ای جهت حملات هوایی تازه نداریم و تصمیم در این باره به رییس جمهوری ترامپ باز می گردد.‏

وی گفت ما با روسیه راجع به این حملات هماهنگ نکردیم و آنها را در جریان قرار نداده بودیم.‏

روسیه: حمله به سوریه تبعات خواهد داشت

در پی این حمله متجاوزانه، نماینده روسیه در شرکت ملل، حملات هوایی به سوریه را اهانت به مدیر جمهور روسیه دانست.

وی گفت: اهانت به ولادیمیر پوتین مدیر جمهور روسیه غیر قابل قبول است و آمریکا حق ندارد دیگر کشورها را سرزنش کند.

وی در عین حال تاکید کرد حمله به سوریه پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

مراکز مورد حمله در سوریه

شبکه العالم گزارش داده است تاسیسات نظامی «جبل قاسیون» در نزدیکی شهر دمشق که پایگاه «گارد جمهوری» و «لشکر چهارم زرهی ارتش سوریه» است نیز نشانه حملات نیروهای ائتلاف امریکا-انگلیس-فرانسه قرار گرفته است.

بر این اساس مرکز تحقیقاتی جمرایا وابسته به «مرکز تحقیقات و مطالعات علمی سوریه» (SSRC) دیگر نشانه حملات اولیه ائتلاف امریکا-انگلستان-فرانسه به سوریه بوده هست. این مرکز که در «ریف دمشق» واقع شده، در ماه دسامبر نیز نشانه حملات موشکی رژیم اسرائیل قرار گرفته بود.

این خبر تکمیل می شود….

واژه های کلیدی: روسیه | سوریه | انگلیس | فرانسه | آمریکا | انگلیس | فرانسه | ارتش سوریه | حمله نظامی | حمله هوایی | حملات هوایی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs