جو جراحی پزشکان بازیگر خوابیدن بیمارستان

جو: جراحی پزشکان بازیگر خوابیدن بیمارستان بیمارستان امیر آتشانی جراحی قلب باز

گت بلاگز اخبار اجتماعی چطور از نفوذ هکرها جلوگیری کنیم؟

روش مهندسی اجتماعی جهت نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای یکی از روش‌های سخت و در عین حال ساده است که اگر اطلاعات خود را کمی اوج ببرید، استفاده از این روش حتی جهت حرفه

چطور از نفوذ هکرها جلوگیری کنیم؟

چطور از نفوذ هکرها جلوگیری کنیم؟

عبارات مهم : سیستم

روش مهندسی اجتماعی جهت نفوذ به سیستم های رایانه ای یکی از روش های سخت و در عین حال ساده است که اگر اطلاعات خود را کمی اوج ببرید، استفاده از این روش حتی جهت حرفه ای ترین هکرها نیز سخت خواهد شد.

به گزارش ایسنا، متداول ترین روش هکرها جهت نفوذ به سیستم های رایانه ای مهندسی اجتماعی هست. با وجود این در صورتی که بازدیدکنندگان اطلاعات خود در این زمینه را اوج ببرند، استفاده از این روش نیز جهت هکرها سخت خواهد شد. دقت در گزینش و حفظ کلمه عبور و به روزرسانی نرم افزارها نمونه ای از رعایت نکات امنیتی جهت جلوگیری از نفوذ هکرها محسوب می شود.

چطور از نفوذ هکرها جلوگیری کنیم؟

دقت در گزینش و حفظ کلمه عبور

کاربران باید در گزینش گذرواژه های خود دقت کافی و مورد نیاز را به خرج دهند. بعضی افراد شماره تلفن، شماره شناسنامه، تاریخ تولد و غیره را جهت پسورد خود گزینش می کنند، لیکن به قول خودشان پسوردها را سریع فراموش می کنند. هر لحظه در پسورد خود از اعداد و کلیدهایی مثل space استفاده کنید و همچنین پسورد خود را با طول زیاد گزینش کنید. این روش امکان هک شدن شما را کم کردن می دهد.

گذرواژه های خود را به صورت متن در فایل ذخیره نکنید، لیکن در صورت نفوذ به سیستم شما حساب های کاربری شما نیز مورد دستبرد قرار می گیرد. همچنین یکی از روش هایی که افراد وقت طلب هنوز از آن استفاده می کنند دزدیدن پسورد از روی حرکت دست های شماست. هنگامی که پسوردتان را وارد می کنید مراقب چشم های اطراف خود باشید.

روش مهندسی اجتماعی جهت نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای یکی از روش‌های سخت و در عین حال ساده است که اگر اطلاعات خود را کمی اوج ببرید، استفاده از این روش حتی جهت حرفه

کوکی (Cookie) مرورگرها گزینه دیگری است که مورد توجه هکرها قرار می گیرد. کوکی ها تکه های کوچکی از اطلاعات هستند که وب سایت ها آنها را را روی سیستم ذخیره می کنند. کوکی ها تنها مشمول بر مقداری متن هستند و نه چیز دیگری. حال آن متن می تواند یک آی دی کاربر یا هر نوع متن دیگری باشد. کوکی ها اطلاعات حیاتی را نگه می دارند. البته به صورت کدشده، ولی افراد حرفه ای می توانند آن را از حالت کد شده است در آورند تا اطلاعات مفیدی بدهد.

لزوم به روزرسانی نرم افزارها

سیستم عامل و نرم افزارهای راه اندازی شده است روی سیستم خود را هر لحظه به روز نگه دارید. با توجه به اینکه زیاد حملات سایبری امروزه از طریق مرورگرهای وب هستند، مرورگر خود را نیز هر لحظه به روز نگه دارید. همچنین سیستم های رایانه ای خود را مجهز به آنتی ویروس و فایروال به روز کنید. این دو برنامه سد دفاعی شما در برابر تهدیدات در فضای وب هستند.

چطور از نفوذ هکرها جلوگیری کنیم؟

هنگام استفاده از ایمیل، تیک گزینه Rememher را برداشته و حتما هنگام خارج شدن از گزینه Logout استفاده کنید. همچنین بر اساس اطلاعات وب سایت پلیس فتا، نفوذگران با بهره گیری از بستر ایمیل اقدام به ارسال فایل های آلوده به بازدیدکنندگان می کند، بنابراین به هیچ عنوان روی لینک های ارسالی به وسیله افراد ناشناس کلیک نکنید. اگر نیازی به اطلاعات History (تاریخچه) وب سایت هایی که به آنها مراجعه می کنید ندارید، هراز چند گاهی آن را پاک کنید.

کی لاگر (keylogger) برنامه های جاسوسی هستند که می توانند اطلاعات شما را ضبط و ثبت کنند. راه های ورودی کیلاگرها را با راه اندازی آنتی ویروس مناسب و فایروال مسدود کنید. همچنین هنگام دانلود کردن برنامه ها تلاش کنید از سایت های معتبر، برنامه هایتان را دانلود کنید و در صورتی که ممکن نبود، حتما از سایت مورد نظر اطمینان پیدا کنید و بعد از دانلود فایل ها را ویروس یابی کنید.

روش مهندسی اجتماعی جهت نفوذ به سیستم‌های رایانه‌ای یکی از روش‌های سخت و در عین حال ساده است که اگر اطلاعات خود را کمی اوج ببرید، استفاده از این روش حتی جهت حرفه

از رایانه های عمومی جهت انجام امورات مهم خود مانند عملیات بانکی و غیره استفاده نکنید. همچنین در وقت استفاده از مراکز ارائه دهنده اینترنت (کافی نت ها) به نکات امنیتی توجه داشته باشید و از ذخیره اطلاعات خود در این سیستم ها جدا بپرهیزید. هنگام عضویت کردن در سایت هایی مانند یاهو، گوگل و غیره سوالی مبنی بر این که اگر روزی پسورد خود را فراموش کردید از شما می پرسد. این مشخصات را به دقت به خاطر بسپارید تا در موقع مهم بتوانید از آنها استفاده کنید.

واژه های کلیدی: سیستم | پسورد | رایانه | استفاده | اطلاعات | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs